Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 36 чоловік

Ділова гра "КРОКУЄМО ДО МАЙСТЕРНОСТІ"

Дата: 22 березня 2021 о 13:02, Оновлено 22 березня 2021 о 13:32
Автор: Марчук Т. М.
507 переглядів

«Неможливо жити краще, ніж
проводячи життя в прагненні
стати досконалішим. Хто хоче
зрушити світ, нехай зрушить себе»
(Сократ)

Сучасний учитель має постійно працювати над собою, швидко вчитися, опановувати нові технології, миттєво змінюватися, щоб відповідати швидкоплинним вимогам суспільства. Він поступово перестає бути джерелом знань, а має навчити молоде покоління організовувати процес засвоєння знань. Тому сьогодні Міністерство освіти і науки вимагає від учителів бути відкритими до змін.

Серед вимог до професійних й особистісних якостей освітян нормативні документи визначають вмотивованість, компетентність, творчість, гнучке мислення, відповідальність за результати власної діяльності та здатність до саморозвитку. Чи важко відповідати цим вимогам? Так, непросто! Проте варто зусиль.

10 березня 2021 року у Плосківській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів проведено ділову гру «Крокуємо до майстерності».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Галина Петрівна Василюк ознайомила присутніх з метою та завданнями, які були розглянуті на занятті, а саме: професійні, особисті, творчі якості та компетентності вчителя та, як підсумок, - створення моделі вчителя-майстра.

Учасники ділової гри працювали у трьох групах над питаннями, що складає цінності та пріоритети сучасного вчителя, якими компетентностями він має володіти.

Голова шкільного МО вчителів початкових класів Самчук Н.А. презентувала «Професійний стандарт вчителя початкових класів ЗЗСО – перший професійний стандарт в Україні».

Досвідчена вчителька 2 класу Лісовська С.М. поділилася досвідом роботи у НУШ: плюси та мінуси.

Члени МО вчителів природничо-математичного циклу Драчук Т.Г., Шишлик О.А. проаналізували професіограму вчителя «Професійна спрямованість учителя», розроблену науковцями-педагогами та психологами. Вчитель математики Крещук І.А. , склала список основних ознак поняття «професійність» (комунікатор, предметник, організатор, інтелігент). Виходячи з ознак професійності, члени групи сформулювали чотири рівні професіоналізму педагога: пасивний, відносно активний, активний, творчий.

Якщо раніше система освіти була спрямована на тривалу, ґрунтовну трансляцію знань від учителя до учня, то зараз процес передачі знань є багатовекторним «від усіх і всюди», а вчитель має стати партнером для учня у формуванні ключових компетентностей. Саме таку роль відводить педагогу Концепція Нової української школи.

Вчитель англійської мови Чевганюк О.А., член МО вчителів суспільно – гуманітарних наук, підготувала презентаційний месендж – «Види ключових компетентностей сучасного вчителя». Досвідчені вчителі Тищук Я.П. та Власова Л.В. поділилися досвідом роботи по формуванню в учнів ключових компетентностей. (Навчальні проекти, уміння вести діалоги, формування комунікативних компетентностей під час групової роботи…)

Директор школи Гурко З.О., підсумовуючи ознаки компетентності вчителя, зазначила – це готовність вчителя до інноваційної діяльності, здатність до подальшого самовдосконалення.

У ході гри представники кожної групи розповіли про свої враження від професії учителя, складали вислови про творчість, вибрали серед переліку якості, які характерні для вчителя – майстра та спільно склали його портрет.

Місія сучасного вчителя: не можна працювати за однією методикою понад 20 років. Потрібно цікавитися новими тенденціями в освіті й у світі, тому що важливо мати спільну мову з учнями. Саме тоді вони розумітимуть і любитимуть вчителя.

Завдання вчителя нині – відібрати зі своїх методичних надбань усе прогресивне і змінити, модернізувати, трансформувати навчальний процес так, щоб забезпечити розвиток мислення, розумових творчих здібностей учнів.

Посилання на перегляд відео 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.