Про підсумки роботи
учнівського самоврядування
у 2022-2023н.р.
На виконання Декларації «Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні», Конвенції про права дитини, Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», Статуту закладу освіти, відповідно до річного плану виховної роботи ліцею, наказу № від 06.09.2023р. «Про організацію учнівського самоврядування» з метою демократизації управління, в освітньому закладі діє орган учнівського самоврядування, який став справжньою школою формування соціальної активності та соціальної відповідальності, громадянського виховання школярів, формування ініціативної особистості, здатної приймати нестандартні рішення.
Педагогічний колектив закладу розуміє, що участь школярів в учнівському самоврядуванні — це важливий шлях і умова формування в молодого покоління відповідальності, ініціативи, творчості, залучення до демократичних перетворень, що відбуваються в суспільстві. Особлива увага приділяється можливостям забезпечення кожному учневі престижної позиції, успіху в справах, широких контактів з однолітками.
Учнівське самоврядування закладу - це структурний підрозділ, який відкриває широкі можливості для самореалізації учнів, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, забезпечує захист прав дітей, відвертає увагу від асоціальних форм поведінки, заповнює позаурочний простір цікавими та змістовними справами.
Самоврядування має свій Статут, свою структуру. Його члени – учні 5-11 класів мають свої права та обов’язки.
Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалась шляхом планової організації органів учнівського самоврядування, з урахуванням всіх рекомендацій та наказів МОН під час карантину та воєнного стану. Аналізуючи роботу учнівського самоврядування за 2022-2023 н.р., можна її назвати ефективною. Парламент працював за чітким планом. Учнівською республікою «Крок у майбутнє» керує президент ліцею – Мазур Дарина (уч. 10 кл.), яка має своїх заступників: Прокопчук Д. (9 кл.), Стернійчук О. (10 кл.). В Учнівській Республіці діє шість міністерств (освіти і науки, культури та дозвілля, милосердя, здоров’я та спорту, внутрішніх справ, інформації та зв’язку) та президентська рада. Міністерства працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи у ліцеї. Кожне міністерство працює під керівництвом вчителя-консультанта. Діяльність учнівського самоврядування здійснюється за чітко складеними планами. Засідання кожного міністерства відбувається щомісяця, згідно графіка.
Під керівництвом педагога-організатора Поліщук О.В. спрямовується виховна робота на самостійну діяльність дітей: організовуються різноманітні конкурси, змагання. Це служить розвитку відповідальності за доручену справу і з’являються нові форми організаторських здібностей учнів.
Варто оцінити роботу міністерства культури та дозвілля (вч. консультант Поліщук О.В.) Завдяки плідній творчій праці учнів та самих вчителів консультантів проведено ряд цікавих виховних заходів:
01 вересня було організовано і проведено свято Першого дзвоника «Діти України – квіти незалежної Батьківщини!» з урахуванням всіх санітарно-епідеміологічних рекомендацій МОН.
З 19 вересня по 21 жовтня 2022 року на пропозицію Національного Банку школярі долучилися до благодійної акції #СміливаГривня, щоб у простий спосіб зібрати монети та перетворити їх на допомогу (Було зібрано 1000 грн.).
09 вересня проведено круглий стіл з лідерами учнівського самоврядування. Під час засідання було обговорено і затверджено план роботи учнівського самоврядування на 2022-2023 н. р.
21 вересня з учнями початкової ланки було проведено флешмоб до Міжнародного Дня Миру.
04 жовтня було проведено виховний захід «Для тих,чия професія від Бога». Учні ліцею підготували святкову програму з привітаннями для працівників освіти, в якому привітали вчителів зі святом.
20 жовтня у Плосківському ліцеї було проведено відбірковий етап конкурсу читців-гумористів «Поліські пересмішники».
09 листопада проведено у 3-4 кл. День рідної мови, а також проведено флешмоб «Рідномовний трендовий блокпост» (українська воєнна абетка ).
09 листопада проведено гру-вікторину з учнями 7-11 кл. «Солов'їне шоу» на кращого знавця рідної мови.
19 листопада у 4 кл. проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому».
21 листопада для учнів 1-4 кл. відбулася година спілкування «День толерантності».
23 листопада до Дня Гідності та свободи проведено інформаційну лінійку УС.
06 грудня до Дня збройних сил України учні 5 кл. провели захід «А квіти мають очі».
07 грудня проведено флешмоб до Дня української хустки.
23грудня організована виставка новорічних композицій.
26-30 грудня проведено акцію з виготовлення патріотичних прикрас. «Новорічна ялинка незламності».
20 січня відбувся етнофестиваль «Різдвяна зірка». Фестиваль колядок, щедрівок, віншувань.
03 лютого 2023 організовано та проведено благодійну акцію «Подаруй тепло солдату».
Проведено онлайн - захід з нагоди щорічної зустрічі випускників «Юності роки шкільні».
10 лютого організована акція «Подаруй бібліотеці українську книгу».
14 лютого учнями 10 кл. проведено захід до Дня Святого Валентина «Світом рухає любов».
16 лютого до Дня єднання України учнівські колективи 8-9 кл. організували флешмоб «Українці заради майбутнього», «Свого не віддамо і чужого не треба».
17 лютого відбувся конкурс читців – декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській».
20 лютого проведено урочисту лінійку-реквієм, приурочену вшануванню пам’яті Небесної сотні.
21 лютого до Дня рідної мови у 1-4 кл. проведено гру-вікторину «Уклін чолом народу, що рідну мову нам зберіг».
24 лютого проведено патріотичне віче до річниці повномасштабного вторгнення Україну «Пошрамовані мальви, або горда Україна не стане на коліна».
08 березня «Свято весни, свято жінки». Учнівське самоврядування підготувало святкову програму до жіночого свята.
Участь у дистанційному огляд-конкурсі української естрадної пісні «Юна зірка».
12 березня проведено квест-гру «Шляхами Тараса» (уч.сам. 9-10 кл.)
18 квітня «Великоднє коло незламності». Вих. захід у початковій школі.
20 квітня брали участь у міському конкурсі «Знай і люби свій край» (9 кл.)
21 квітня пройшла екологічна акція «Посади дерево» (уч.сам. 6-8кл.)
28 квітня участь у дні ЦЗ. Інформаційна лінійка «Голосить дзвін стривожено у квітні» (учн.сам. 8-9 кл.)
07 травня участь у туристичних змаганнях «Острозька весна».
08 травня до Дня пам’яті та примирення проведено виховний захід учнями 9 кл. «Пам’ятати заради майбутнього».
18 травня Всесвітній день вишиванки. «Вишиванка – код української нації». Проведено флешмоб учнями ліцею «Народжені у вишиванці».
31травня Свято останнього дзвоника «Цвіт шкільної яблуні»
01 червня до Дня захисту дітей проведено з учнівським самоврядуванням малюнок на асфальті «Ми діти твої – Україно!»
У зв'язку із воєнним станом в Україні, деякі заходи проводилися в дистанційній формі.
Учениця 5 класу Заводницька Софія брала участь у конкурсі «Поліська Січ».
В етно-фестивалі «Вифлеємська зірка» та конкурсі «Юна зірка» виборов ІІ м. серед школярів (номінація солісти ) Антонюк Роман учень 10 класу.
Учениця 9 класу Прокопчук Дарія зайняла ІІІ м. у міському дистанційному конкурсі дитячого малюнка «Україна без корупції», є переможницею виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».
Учениця 8 класу Гурко Софія стала переможцем у міському огляді-конкурсі читців-декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам'яті людській» (ІІІ м.).
Учень 4 класу Юдін Сергій став переможцем міського конкурсу з тканепластики «Оксамитовий рай».
Учениця 9 класу Юдіна Олександра стала переможницею міського конкурсу з тканепластики «Оксамитовий рай». Усі роботи школярів були направлені на обласні виставки-конкурси та нагороджені грамотами та дипломами.
Міністерство дисципліни і порядку під керівництвом вчителя консультанта Макогончука Г.Г. пожвавило роботу рейдами, постійним контролем за відвідуванням, чергуванням у класах, чергуванням на постах ( 8 – 11 класи), пропусками без поважних причин.
Щопонеділка, на засіданнях міністерств (згідно графіка) черговий клас звітує про чергування у ліцеї, передає чергування іншому класу усі записи ведуться у журналі чергування.
На високому рівні проводилась робота міністерством милосердя (вч. консультант Продоус Н.Р.) За кожним класом початкової ланки закріплено учнів середніх класів. На великих перервах проводились цікаві ігри, розваги, танцювальні розминки, читання казок, розгадування загадок.
Учнівське самоврядування продовжує роботу над проектом “Національно – патріотичне виховання”.
На засіданнях міністерств обговорено ряд актуальних питань:
«Я маю право», «Шкільний булінг», «Чи знаю я Закон України». «Порядок і дисципліна». «Мінна безпека». «Перебування школярів на вулиці підчас комендантської години у літній період».
Протягом 2022-2023 н.р. учнівське самоврядування працювало на достатньо дієвому рівні, хоч були досягнення, та є недоліки. Враховуючи позитивні напрацювання в роботі органів учнівського самоврядування ліцею слід зазначити, що система шкільного самоврядування потребує вдосконалення, підтримки та цілеспрямованого педагогічного керівництва зі сторони класних керівників, збори у класних колективах не є постійними, при плануванні роботи учнівського самоврядування план роботи самоврядування у класних колективах повторює загальний план виховної роботи. Тому у наступному навчальному році учнівське самоврядування працюватиме за такими ж принципами, але над вирішенням наступних проблем.
Діти розвивають власні здібності і навички, формують життєві цілі, самостверджуються і само реалізовуються, а допомагають їм – вчителі консультанти і весь педагогічний колектив.
Правила поведінки здобувача освіти
1.Приходь до ліцею за 10-15 хвилин до початку навчальних занять.
2.Поважай цінності свого навчального закладу і серйозно стався до навчання. Навчись ввічливо розмовляти і чути свого вчителя.
3.Здобувачі освіти бережуть майно навчального закладу і дбають про чистоту і порядок на території.
4. Висловлюй свої погляди, не зачіпаючи та поважаючи гідності і почуття інших людей.
5. Проявляй повагу до старших, піклуйся про молодших за себе.
6. Дотримуйся правил фізичної і психологічної безпеки.
7.Цькування, бійки, залякування, лихослів'я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у навчальному закладі та за його межами.
8.Запам'ятай! Ліцей – територія, на якій не місце для зброї, вибухових або вогненебезпечних предметів та речовин; спиртних напоїв, наркотичних речовин, сигарет (електронних – також); шокерів, газових балончиків, ножів та інших небезпечних предметів.
9.Дотримуйся правил протипожежної безпеки, правил охорони праці та безпеки життєдіяльності під час уроків.
10. Без дозволу педагогів або медичної сестри не можна під час уроків йти із ліцею.
11. Виконуй правила дорожнього руху дорогою додому.
12. Пам'ятай золоте правило: стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе.
Положення про організацію учнівського самоврядування
Положення про організацію учнівського самоврядування.
Учнівське самоврядування – простір для розвитку особистості
1.Загальні положення.
1.1. Учнівське самоврядування – добровільне об`єднання учнів, з метою вироблення в них почуття господаря школи, класу, вміння співробітничати на принципах партнерства, гласності, демократизму.
1.2. Основні завдання органів учнівського самоврядування
– Забезпечення і захист прав та інтересів учнів;
– Забезпечення виконання ними своїх обов`язків;
– Сприяння навчальній та творчій діяльності;
– Створення різноманітних творчих гуртків, товариств, об`єднань. Клубів за інтересами
Учнівське самоврядування має двоступеневу структуру – загальноліцейську і класну із чітким взаємозв’язком органів учнівського самоврядування класів із загальноліцейськими, що повинно знаходити своє відображення у підпорядкуванні перших останнім, також у консультативному педагогічному керівництві органами учнівського самоврядування обох рівнів з боку педагогічного колективу ліцею.
2.Структура учнівського самоврядування
Форма режиму роботи: демократична.
Форма держаного устрою проста.
Комісії: навчально-пізнавальна комісія; спортивно-туристична комісія; інформаційна комісія; комісія культури та дозвілля; волонтерська комісія «Патріот»
3.Діяльність навчально-пізнавальної комісії:
-організовує допомогу в разі потреби учням, які мають незадовільні оцінки;
-залучає учнів в гуртки, виступає з ініціативою про створення нових гуртків за інтересами;
-надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів, створенні лекторських груп тощо;
-бере участь в обладнанні навчальних кабінетів, організації виготовлення навчальних посібників, дидактичного і роздавального матеріалу, облік збереження обладнання, ремонт і виготовлення нових дидактичних матеріалів в шкільних умовах;
-проводить заходи, направлені на підвищення якості знань учнів (предметні олімпіади, вечори, стінгазети, конкурси, огляди підручників);
-члени комісії беруть участь в підготовці і проведенні бесід в класах (про режим дня, виконання домашніх завдань, користь читання).
4.Діяльність комісії культури та дозвілля:
. -керує проведенням культурно-масових справ, організацією класних вечорів, свят народного та ліцейського календаря, розподіляє між класами та учнями доручення по підготовці цих заходів;
-несе відповідальність за утримання та підготовку програми художньої частини і програму дозвілля;
-встановлює зв’язки з кінотеатрами, клубами, Будинками культури, Будинками дітей та молоді, музеями;
-домовляється про проведення лекцій, вечорів, екскурсій, кінолекторіїв для учнів;
-вивчає побажання для учнів щодо організації і роботи гуртків художньої самодіяльності, образотворчого мистецтва, проводить запис в гуртки;
-організовує проведення конкурсів і оглядів художньої самодіяльності.
5.Діяльність спортивно-туристичної комісії:
Робота цієї комісії полягає у проведенні спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань і походів. Голова комісії повинен мати організаційні здібності, хорошу фізичну форму і бути прикладом для інших учнів. Члени повинні проявляти активність у різних спортивно-туристичних, екологічних акціях, здійснювати нагляд за фізичною формою учнів та станом здоров’я. пропагувати здоровий спосіб життя.
6.Положення про діяльність інформаційної комісії:
Прес-центр учнівського представництва. Організовує та здійснює художнє оформлення інтер’єру ліцею, готує і проводить інформації з різних питань. Висвітлює цікаві традиції ліцею. Інформує учнів, батьків, вчителі про всі події, які відбуваються в ліцеї, різними засобами інформації (газета, радіо, рекламні оголошення).
7. Положення про діяльність волонтерської комісії
Волонтерський загін «Патріот»
Основні напрямки роботи:
- «Я і навколишнє середовище»(прибирання пам*ятників)
- «Я і людина» (соціальна допомога людям похилого віку, пропаганда здорового способу життя);
- «Я і історія»(проведення вечорів пам*яті)
Статут
учнівського самоврядування
Плосківського ліцею
Правління учнівського самоврядування, від імені учнів, виражаючи суверенну волю учнів, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини – учня, та гідних умов її життя, піклуючись про зміцнення учнівського самоврядування в ліцеї, прагнучи розвивати і зміцнювати демократію в суспільстві, усвідомлюючи відповідальність перед Богом, власною совістю, попереднім, нинішнім та майбутнім поколінням учнів, приймає цей Статут – основний закон учнівського самоврядування Плосківський ліцей.
Статут
Розділ 1
Загальні засади
Стаття 1
Учнівське самоврядування – добровільне об’єднання учнів, мета якого – сформувати в дітях почуття господаря ліцею, класу, вміння співпрацювати на принципах партнерства, гласності, демократизму.
Стаття 2
Учнівське самоврядування є організацією, що складається з людей, створена людьми і для людей, а учні є людьми.
Стаття 3
Символами учнівського самоврядування ліцею повинні бути: Прапор, Герб, Гімн школи.
Стаття 4
Учнівське самоврядування відповідає нище вказаній структурі:
Загальні учнівські збори ліцею
Правління учнівського самоврядування
Волонтерська комісія |
Президент |
Заступник |
Секретар |
Актив ради (5-11кл.) |
Комісія культури та дозвілля |
Спортивно-туристична комісія |
Інформаційна комісія |
Навчально-пізнавальна комісія |
Розділ 2
Права, свободи, обов’язки
Стаття 1
Кожен, хтонавчається в ліцеї має право:
-діяти на свій розсуд, вільно висловлювати свою думку, не ображаючи при цьому гідності і свободи інших;
-за образу його честі і гідності подати заяву в актив ліцею;
-подати свою пропозицію в актив учнівського самоврядування;
-висувати кандидатуру, а також само висуватися і бути обранимв будь-який орган ліцею;
-брати участь в будь-яких сферах життя ліцею, ініціювати будь-які форми цьогожиття (клуби, гуртки і т. і.);
-ставити питання про перебування в ліцеї учня, якщо той своїми діями порушує закони ліцею;
-вибирати профіль навчання, факультативи і додаткові заняття, мистецькі гуртки, студії;
-не з’явитися на урок тільки за домовленістю з учителем або директором;
ліцею;
-достроково здати програму за навчальний рік і перейти в наступний клас;
-вимагати щоб урок закінчився відразу після дзвінка на перерву.
Стаття 2
Кожен учень зобов’язаний:
-пройти курс навчання в ліцеї;
-подати документ, що пояснює його відсутність на уроках;
-виконувати вимоги вчителя по підготовці до уроків;
-дотримуватись норм статуту та законів ліцею.
Стаття 3
Закон "Про захист честі та гідності учня ліцею, викладача і працівника ліцею”
Особистість кожного, хто працює чи навчається в ліцеї, є недоторканою, і ніщо не повинно загрожувати здоров’ю людини, обмежувати її права, ображати честь і гідність.
Образою честі і гідності людини є:
-нанесення побоїв, побиття;
-загроза, залякування і шантаж;
-вживання образливихслів, кличок;
-дискримінація за національними і соціальними ознаками;
-глузування з фізичних недоліків, вад;
-поява в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
-добровільне прийняття на себе функції раба ("шістки”);
-здирство, вимагання;
-крадіжка;
-псування особистих речей інших людей;
-брудні наклепи, плітки;
-будь-які дії чи слова, що ображають честь, гідність іншої людини.
Стаття 4
Повноваження голови ради
Обов’язки голови ради:
-планує і веде збори Правління (чи призначає ведучих);
-розподіляє завдання між активом;
-співпрацює з директором ліцею;
-виконує функцію зв’язку між учнями й адміністрацією ліцею, вчителями і місцевою громадою
-відповідає за підготовку майбутніх керівників самоврядування в ліцеї. Є лідером!
Стаття 5
Заступник
Заступник:
-є його правою рукою;
-за відсутності голови виконує його обов’язки;
-допомагає голові виконувати його обов’язки;
-щохвилини готовий перейняти обов’язки голови.
Стаття 6
Секретар
Секретар:
-є присутнім на всіх засіданнях активу ліцею;
-протоколює всі збори, конференції;
-допомагає вести документацію голові учкому та активу ліцею.
Стаття 7
Повноваження членів активу
Члени активу:
1.Керують роботою секторів;
2.Особисто відповідають за основні напрямки роботи самоврядування, наприклад:
-Контакти з органами місцевого самоврядування;
-інформаційна комісія ліцею;
3.Збирають ідеї учнів своїх класів стосовно роботи самоврядування і представляють їх на зборах активу.
4.Представляють своїм классам звіти роботи Правління Самоврядування.
Стаття 8
Про педагога-консультанта
Педагог-консультант:
-Обирається учнівським самоврядуванням з числа вчителів, які дають на цезгоду, враховуючи бажання педагогів опікуватися учнівським самоврядуванням;
-Виконує функції радника самоврядування;
-Виконує функцію посередника між самоврядуванням і вчителями, батьками та місцевою громадою;
-добровільно складає свої функції або шляхи перевиборів членами Парламенту самоврядування.
Стаття 9
Основні напрями діяльності педагога-консультанта
-методично правильно готувати учнів до самоврядування;
-педагогічно грамотно керувати їх діяльністю;
-поступово розширювати функції самоврядування в різних сферах діяльності;
-рекомендувати органам самоврядування суспільно-значущі і цікаві колективні справи;
-чітко визначати обов’язки;
-включати в систему самоврядування якомога більше число учнів;
-організовувати постійний контроль за виконанням єдиних педагогічних вимог до учнів за допомогою самоврядування;
-будувати взаємини між органами самоврядування, коллективом учнів і педагогів на ідеях педагогіки співробітництва;
-розширювати гласність в роботі органів самоврядування.
Розділ 3
Стаття 1
Навчально-пізнавальна комісія
Навчальна комісія:
-організовує допомогу в разі потреби учням, які мають незадовільні оцінки;
-залучає учнів в гуртки, виступає з ініціативою про створення нових гуртків за інтересами;
-надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів, створенні лекторських групп тощо;
-бере участь в обладнанні навчальних кабінетів, організації виготовлення навчальних посібників, дидактичного і роздавального матеріалу, облік збереження обладнання, ремонт і виготовлення нових дидактичних матеріалів в шкільнихумовах;
-проводить заходи, направлені на підвищення якості знань учнів (предметні олімпіади, вечори, стінгазети, конкурси, огляди підручників);
-члени комісії беруть участь в підготовці і проведенні бесід в класах (про режим дня, виконання домашніх завдань, користь читання).
Стаття 2
Комісія культури і дозвілля
Комісія культури і дозвілля:
-керує проведенням культурно-масових справ, організацією класних вечорів, свят народного та ліцейського календаря, розподіляє між класами та учнями доручення по підготовці цих заходів;
-несе відповідальність за утримання та підготовку програми художньої частини і програмудозвілля;
-встановлює зв’язки з кінотеатрами, клубами, Будинками культури, Будинками дітей та молоді, музеями;
-домовляється про проведення лекцій, вечорів, екскурсій, кінолекторіїв для учнів;
-вивчає побажання для учнів щодо організації і роботи гуртків художньої самодіяльності, образотворчого мистецтва, проводить запис в гуртки;
-організовує проведення конкурсів і оглядів художньої самодіяльності.
Стаття 3
Спортивно-туристична комісія
Робота цієї комісії полягає у проведенні спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань і походів. Голова комісії повинен мати організаційні здібності, хорошу фізичну форму і бути прикладом для інших учнів. Члени повинні проявляти активність у різних спортивно-туристичних, екологічних акціях, здійснювати нагляд за фізичною формою учнів та станом здоров’я. пропагувати здоровий спосіб життя.
Стаття 4
Інформаційна комісія
Прес-центр учнівського представництва. Організовує та здійснює художнє оформлення інтер’єру ліцею, готує і проводить інформації з різних питань. Висвітлює цікаві традиції ліцею. Інформує учнів, батьків, вчителі про всі події, які відбуваються в ліцеї, різними засобами інформації (газета, радіо, рекламні оголошення).
Стаття 5
Волонтерський загін «Патріот»
Основні напрямки роботи:
- «Я і навколишнє середовище»(прибирання пам*ятників)
- «Я і людина» (соціальна допомога людям похилого віку, пропаганда здорового способу життя);
- «Я і історія»(проведення вечорів пам*яті)
Стаття 6
Вищий орган самоврядування – збори
Вищим органом самоврядування є загальноліцейські збори, які скликаються не рідше двох разів на рік, і вирішують поточні важливі справи життя ліцею.
Розділ 4
Вибори
Стаття 1
Положення про вибори голови ради
Вибори голови ради:
Кандидати висуваються як группою учнів, так і шляхом самовисування;
Кандидатура має бути підтверджена не менш як 10-ма підписами представників не менш 3-х класів ліцею;
Голова обирається таємним голосуванням у визначений день на перервах, до і після уроків в присутності директора ліцею;
Голова обирається простою більшістю голосів учнів класів ліцею шляхом відкритого голосування.
Голова обирається терміном не більше ніж на три роки.
Право бути обраним має кожен учень 8-11 класів ліцею.
Голова приступає до своїх обов’язків на наступний день після відкритого оголошення результатів виборів.
Стаття 2
Голова правління самоврядування.
Права та обов’язки голови.
Голова є гарантом прав учнів, визначених законами.
Голова призначає організаторів комісій, а також безпосередньо корегує і спрямовує роботу комісій і командирів класу.
Голова видає укази про створення об’єднань, гуртків, проведення заходів, акцій, які не суперечать законам чи статуту, і мають за мету благо ліцею.
Голова співпрацює з дирекцією згідно статуту.
Голова може бути присутнім на засіданні педагогічної Ради, виступати на захист учнів школи.
Голова поводить себе толерантно, суворо дотримується норм культури спілкування.
Стаття 3
Положення про Правління Учнівського Самоврядування
Актив учнівського самоврядування – орган влади здобувачів освіти, що підпорядковується загальним зборам.
Обраним до правління може бути кожен учень, щовизначає статут дотримується законів ліцею.
Кожен класс обирає двох представників до активу ліцею(8-11 класи), один представник від 5-7 класів.
Актив вирішує питання про порушення законів ліцею і, в залежності і в кількості ступеня порушень, накладає стягнення (вибачення, публічне вибачення, відшкодування збитків, повторне чергування, попередження про клопотання, про виключеннятощо).
Актив може подати клопотання до адміністрації ліцею про виключення учня або апеляцію про йоговиключення.
Актив може подати клопотання про захист учня в конфліктній ситуації з викладачем чи працівником ліцею.
Актив організовує й сприяє організації різноманітнихзаходів, направлених на покращення умов життя ліцею.
Актив контролює роботу командирів класів; має право бути присутнім на засіданні педагогічної Ради ліцею.
Командир класу – це учень, що слідкує за дотриманням учнями, викладачами та працівниками ліцею законів в межах класу, сприяє організації життя классного колективу.
Командира обирає класний колектив бо призначає класний керівник.
Командир звітується перед головою самоврядування, класним керівником.
Актив корегує статут учнівського самоврядування для нинішніх та майбутніх поколінь учнів.
Статут є дійсним поки відповідає сучасній структурі ліцею.
Статут затверджується правлінням учнівського самоврядування та директором ліцею.
Прийнято Правлінням учнівського самоврядування.
Комісія
культури та дозвілля
Положення про діяльність комісії культури та дозвілля:
-керує проведенням культурно-масових справ, організацією класних вечорів, свят народного та ліцейського календаря, розподіляє між класами та учнями доручення по підготовці цих заходів;
-несе відповідальність за утримання та підготовку програми художньої частини і програму дозвілля;
-встановлює зв’язки з кінотеатрами, клубами, Будинками культури, Будинками дітей та молоді, музеями;
-домовляється про проведення лекцій, вечорів, екскурсій, кінолекторіїв для учнів;
-вивчає побажання для учнів щодо організації і роботи гуртків художньої самодіяльності, образотворчого мистецтва, проводить запис в гуртки;
-організовує проведення конкурсів і оглядів художньої самодіяльності.
Голова комісії – Войцеховська Ніка,
Члени комісії Старікова Валерія, Заводницька Софія ,Казнодій Надія, Слонець Олена, Поліщук Максим, Стернвйчук Олександра
План роботи комісії культури та дозвілля на 2023-2024н.р.
№ |
Завдання та зміст діяльності |
Дата проведення |
1. |
День Знань «Добрий день, країно знань» |
01.09. |
2. |
Залучати учнів до участі в позакласних заходах. |
Впродовж року |
3. |
До Всесвітнього Дня Миру: участь у флешмобі «Голуб Миру» |
20.09. |
4. |
Заходи з відзначення Дня партизанської слави та річниці партизанського руху в Україні у період Другої світової війни 1939-1945 рр.(22 вересня) . |
22.09. |
5. |
Допомога у організації проведення відпочинку учнів на перервах |
постійно |
6. |
Святкування Дня працівника освіти: - Відео - привітання вчителів та працівників ліцею «Зі святом вас, вчителі»; - привітання вчителів-пенсіонерів «Вчитель не повинен бути самотнім»; День учнівського самоврядування. |
29.09. |
7. |
Участь в загальних святах та змаганнях. |
Впродовж року |
8. |
До Дня української писемності та мови: «Цікаві сторінки української писемності» |
09.11. |
9. |
Заходи щодо відзначення Міжнародного дня толерантності |
16.11. |
10. |
Заходи «В єдності сила народу» до Дня Гідності та Свободи. |
22.11. |
11. |
Заходи «Хто попереджений – той захищений» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. |
01.12. |
12. |
Акція пам’яті «Твій біль,Україно, Чорнобиль» до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня) |
14.12. |
13. |
Новорічні святкування |
18.12.-22.12. |
14. |
Патріотичний флешмоб до Дня СоборностіУкраїни |
19.01. |
15. |
Інформаційний дайджест «Свіча Голокосту не згасне » до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту |
26.01. |
16. |
Заходи «Локальні конфлікти, причини їх виникнення» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. |
14.02. |
17. |
День святого Валентина. |
14.02. |
18. |
Заходи до Міжнародного дня рідної мови. |
21.02. |
19. |
Заходи до Міжнародного жіночого дня. Святкове відео-привітання «Зі святом вас, любі жінки» |
08.03. |
20. |
Заходи до Шевченківських днів. |
09.03. |
21. |
Відео-поради: «Як вберегти природу та довкілля» До Всесвітнього Дня Землі. |
21.03. |
22. |
Тиждень стилю або кольоровий тиждень. |
08.04.-12.04. |
23. |
Спортивні змагання до Всесвітнього дня здоров’я. Відео-челенд: «Моє спортивнее дозвілля!» |
05.04. |
24. |
Заходи до Дня довкілля . |
05.04. |
25. |
Заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф та річниці Чорнобильської трагедії (26 квітня). Акція: «Ми пам’ятаємо…» |
26.04. |
26. |
До Дня пам’яті та примирення (8 травня) та річниці Перемоги над нацизмом у Європі (9 травня). |
07.05. |
27. |
Заходи до Дня Європи. Флешмоб: «Європа і Україна – одна міцна родина!» |
17.05. |
28. |
Заходи до Дня матері . Фото-конкурс: «Мама і я» |
08.05. |
29. |
FAMELY FEST до Всесвітнього дня родини Фото-челендж: «Родина у світлинах» |
10.05. |
30. |
Флешмоб до Дня Вишиванки : «Вишиванка – це модно!» |
17.05. |
31. |
Свято Останнього дзвоника |
31.05. |
Навчально-пізнавальна
комісія
Положення про діяльність навчально-пізнавальної комісії:
-організовує допомогу в разі потреби учням, які мають незадовільні оцінки;
-залучає учнів в гуртки, виступає з ініціативою про створення нових гуртків за інтересами;
-надає допомогу вчителям в організації тематичних вечорів, створенні лекторських груп тощо;
-бере участь в обладнанні навчальних кабінетів, організації виготовлення навчальних посібників, дидактичного і роздавального матеріалу, облік збереження обладнання, ремонт і виготовлення нових дидактичних матеріалів в шкільних умовах;
-проводить заходи, направлені на підвищення якості знань учнів (предметні олімпіади, вечори, стінгазети, конкурси, огляди підручників);
-члени комісії беруть участь в підготовці і проведенні бесід в класах (про режим дня, виконання домашніх завдань, користь читання).
Голова комісії – Коврижко Софія,
Члени комісії- Продоус Даниїл, Сергійчук Вікторія, Драчук Дарина, Хромова Галина, Василюк Олександр, Хома Владислав.
План роботи навчально-пізнавальної комісії на 2023-2024н.р.
№ |
Завдання та зміст діяльності |
Дата проведення |
1. |
Рейди: «Поведінка на перерві», «Чергування в класах» |
04.09. |
2. |
Вести боротьбу з пропусками уроків та запізненнями |
Впродовж року |
3. |
Організовувати допомогу учням, які опинилися в СЖ |
Вересень |
4. |
Заходи до Міжнародного дня грамотності Вікторина : «Розмовляй українською правильно» |
08.09. |
5. |
Акція «Подаруй, бібліотеці книгу!» до Всеукраїнського дня бібліотек. |
29.09. |
6. |
Перевірка зовнішнього вигляду учнів. |
Впродовж року |
7. |
Акція «16 днів проти насильства» до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства . |
15.11. |
8. |
Заходи щодо відзначення Міжнародного дня толерантності |
16.11. |
9. |
Тиждень правових знань. |
20.11.-24.11. |
10. |
Рейд «Скажімо «Ні» запізненням » |
26.01. |
11. |
Заходи до Шевченківських днів. |
08.03. |
12. |
Допомога старшим черговим у організації чергування по ліцею. |
Впродовж року |
Спортивно-туристична комісія
Положення про діяльність спортивно-туристичної комісії:
Робота цієї комісії полягає у проведенні спортивних акцій, турнірів, туристичних змагань і походів. Голова комісії повинен мати організаційні здібності, хорошу фізичну форму і бути прикладом для інших учнів. Члени повинні проявляти активність у різних спортивно-туристичних, екологічних акціях, здійснювати нагляд за фізичною формою учнів та станом здоров’я. пропагувати здоровий спосіб життя.
Голова комісії – Самков Олександр
Члени комісії – Смаглюк Матвій,Хромова Валерія, Петрук Богдан, Галах Артем, Оліферчук Андрій, Юрчук Роман.
План роботи спортивно-туристичної комісіїна 2023-2024н.р.
№ |
Завдання та зміст діяльності |
Дата проведення |
1. |
Спортивно-масові заходи до Дня фізичної культури і спорту. |
12.09. |
2. |
До Дня українського козацтва: - Челендж малюнків «Степ і воля – козацька доля»; - Вікторина «Славні часи козаччини» |
13.10. |
3. |
Відео – челендж до Всесвітнього Дня здорового харчування |
17.10. |
4. |
Пропаганда здорового способу життя. |
Протягом року |
5. |
Профілактичні заходи «Шкідливі звички» до Дня відмови від паління. Анкетування. |
23.11. |
6. |
Патріотичні заходи «Українським збройним силам слава нині і повік!» до Дня Збройних Сил України . |
06.12. |
7. |
Заходи до Дня пожежної охорони. Виступ агітбригади ДЮП для початкових класів : «Правила пожежні знати, щоб в біду не потрапляти!» |
18.04. |
Положення про діяльність інформаційної комісії:
Прес-центр учнівського представництва. Організовує та здійснює художнє оформлення інтер’єру ліцею, готує і проводить інформації з різних питань. Висвітлює цікаві традиції ліцею. Інформує учнів, батьків, вчителі про всі події, які відбуваються в ліцеї, різними засобами інформації (газета, радіо, рекламні оголошення).
Положення про діяльність волонтерської комісії
Волонтерський загін «Патріот»
ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОБОТИ:
-«Я і навколишнє середовище» (прибирання пам’ятників)
- «Я і людина (соціальна допомога людям похилого віку, пропаганда здорового способу життя);
-« Я і історія (проведення вечорів пам’яті)
Голова комісії – Казнодій Віталій,
Члени комісії – Геращенко ДенисЮ Вальчук Злата, Яхвак Вікторія, Чубок Роман, Продоус Зоряна, Теплюк Вікторія.
План роботи волонтерської комісії не 2023 2024 н.р.
№ |
Завдання та зміст діяльності |
Дата проведення |
1. |
Акція «Милосердя» до Міжнародного дня людей похилого віку |
29.09 |
2 |
Уроки памя’ті «На колінах стою перед вами – сповідаю жалобу свою» до Дня пам’яті жертв голодомору |
23.11 |
3 |
Благодійна акція «Твори добро , бо ти - людина»до Міжнародного дня інвалідів |
01.12 |
4 |
День волонтера |
05.12 |
5 |
Заходи «Трагедія Крут :крізь призму минулого і сучасного» до Дня пам’яті Героїв Крут |
26.01 |
6. |
Патріотичні заходи «Небесна сотня у наших серцях» |
19.02 |
7. |
Заходи до міжнародного дня птахів. |
03.04. |
8. |
Заходи до Міжнародного дня дитячої книги |
03.04. |
9. |
Операція ЧП (чистота та порядок) (упорядкування пам’ятників, території ліцею) |
Впродовж року |
10. |
До Міжнародного дня Землі. Відео –челендж: «Врятуємо природу» |
19.04 |
11. |
Вшанувати пам’ять ветеранів війни, учасників АТО,чорнобильців,загиблих Героїв України(покладання квітів до меморіалу) |
Впродовж року |